LOADING CLOSE

پروتکل امنیتی Wi-Fi Protected Access 2) WPA2)

wpa2  pcel.ir

WPA2 مخفف دسترسی محافظت شده به  Wi-Fi ویرایش دوم یا Wi-Fi Protected Access 2 می باشد، که این پروتکل در جهت بهبود پروتکل WPA که در شبکه های بی سیم کاربرد دارد ، ارایه شده است. این پروتکل در کنترل شبکه وحفاظت داده ها بسیار قوی تر عمل نموده و استفاده از این پروتکل درشبکه های بی سیم شرکت های بزرگ و کاربران خانگی سطح بسیار بالایی از امنیت را فراهم کرده و کاربران این پروتکل می توانند ازجلوگیری از دسترسی غیر مجاز به شبکه خود اطمینان داشته باشند.

بر اساس استاندارد IEEE 802.11i، WPA2 با بکار گیری استانداردها FIPS 140-2 متعلق به موسسه استاندارد سازی و تکنولوژی ایالات متحده (NIST) به همراه الگوریتم رمزنگاری AES و همچنین روش تایید هویت موجود در استاندارد های  802.1 می تواند امنیت داده را هم تراز با استانداردهای دولتی ایالات  متحده فراهم نماید.

استاندارد WPA2 دارای دو نوع است : WPA2-Personal و WPA2-Enterprise.

WPA2-Personal برای جلوگیری از دسترسی های غیر مجاز از یک گذرواژه “password” استفاده می نماید. درحالیکه WPA2-Enterprise کاربران مجاز را از طریق یک سرور شناسایی می نماید. لازم به ذکر است که این استاندارد با استاندارد قبلی WPA سازگار است.

WPA-Enterprise: در این روش کاربر شبکه از طریق یک سرور تائید هویت میشود. برای این کار از EAP و یا RADIUS برای احراز هویت مرکزی کلاینت و از شیوه های مختلف مثل Token card، kerberos، Certificate و … برای این کار استفاده میشود.اعتبار ورود به شبکه وایرلس از طرف سرور به کلاینت اختصاص میابد که بواسطه آن مجوز لازم برای اتصال به شبکه وایرلس را پیدا میکند.

پاسخ دهید

بیست + 16 =