LOADING CLOSE

ایمن سازی مودم ها وایرلس

آیا ترافیک اینترنت شما زود تمام می شود؟
آیا در هنگام استفاده از اینترنت کندی سرعت دارید؟
آیا اسم وایرلس شما تغییر کرده است؟


حتما در مورد هک وایرلس شنیده اید یکی از معمول ترین راه ها هک از طریق WPS است که با برنامه هایی که روی تلفن های همراه نصب می شود به راحتی پسوورد مودم قابل دستیابی است.

اگر می خواهید راهکار حل سوالات بالا را بدانید با ما همراه باشید

1) پسورد پیشفرض ورود را تغییر دهید – بسیاری از مودم ها دارای پسوردهای پیشرفض هستند که برای ورود به صفحه تنظیمات مودم ، هکرها از همان پسوردها استفاده می کنند. درصد بسیار بسیار بالایی از کاربران یوزرنیم و پسورد admin – admin را تغییر نمی دهند ! با ورود به آی پی آدرس 192.168.1.1 ، حتما این پسورد را تغییر دهید.

2) آدرس آی پی ورود ابتدائی را تغییر دهید –  به عنوان مثال بسیاری از روترهای دارای آدرس مشخصی همچون 192.168.1.1 یا 192.168.1.254 هستند. در صورت امکان این آدرس را به آدرسی نظیر 192.168.0.67 تغییر دهید. این عمل از وقوع حملات CSRF جلوگیری به عمل می آورد.

3) یک پسورد قدرتمند Wi-Fi و پروتکل رمزگذاری بسیار قوی انتخاب کنید– WPA2 – Wi-Fi Protected Access II بهترین انتخاب برای شماست. WPA و WEP به کمک شیوه های بروت فورس قابل هک کردن می باشند. در صورت امکان ، یک شبکه دوم WiFi برای دوستان یا اعضای خانواده خود در نظر گرفته و آن را نیز به روش WPA2 رمزگذاری کنید ، با این کار شبکه خود را به طور کامل از آنان جدا می سازید.

4) WPS را غیر فعال کنید – توجه داشته باشید روشن بودن این قابلیت ، موجب هک شدن بسیاری از مودم های بی سیم می شود. بهتر است این قابلیت را به طور کامل خاموش کرده و از شیوه رمزگذاری که در قدم سوم شرح داده شد استفاده کنید.

5) مک فیلترینگ (MAC Filtering) را فعال کنید – زمانی که مک فیلترینگ شما فعال باشد فقط سیستم هایی که شما در مودم تعریف نموده اید قابلیت دسترسی پیدا می کنند و حتی اگر هکری پسوورد وایرلس را داشته باشد امکان متصل شدن نخواهد داشت

6)SSID یا همان نام وایرلس را مخفی کنید – شما به راحتی از قسمت تنظیمات وایرلس مودم خود می توانید این کار را انجام دهید.

پاسخ دهید

2 + 4 =